CROBEX  1.835,12

CROBEX10  1.050,98

 

RIVP-R-A  20,67 (3,56%)

ADRS-P-A  334,95 (1,50%)

 

EUR  7,66

USD  6,00

CHF  6,35

 

Ekonomija

Potrošačke cijene pale sedmi mjesec zaredom

'Prema posljednje objavljenim podacima Državnog zavoda za statistiku za kolovoz indeks potrošačkih cijena je nastavio s negativnim godišnjim stopama rasta što je u skladu s našim očekivanjima s obzirom na izostanak pritisaka sa strane domaće potražnje ali i deflatornih kretanja zemalja u okruženju uz izostanak pritisaka sa svjetskih robnih tržišta', navode analitičari Raiffeisenbank Austria u osvrtu na podatke DZS-a. 

Najavljen trend povećanja ulaganja hrvatskih tvrtki u istraživanje i razvoj

Prema drugom „Izvještaju o aktivnostima istraživanja i razvoja“, kojeg je objavila konzultantsko-revizorska tvrtka Deloitte, gotovo 72 posto tvrtki namjerava svoja ulaganja u istraživanje i razvoj kratkoročno povećati što je u skladu s važećim razvojnim prioritetima na razini i EU i RH. 

Snažan rast monetarnih agregata u srpnju

Prema posljednjim podacima Hrvatske narodne banke (HNB), monetarni agregat M1 (novčana masa) koji obuhvaća gotov novac izvan banaka, depozite ostalih bankarskih institucija i ostalih domaćih sektora kod HNB-a te depozitni novac kod banaka, zabilježio je u srpnju rekordnih 63,959 milijardi kuna, stoji u osvrtu analitičara RBA na podatke HNB-a.

'Njemački turisti traže više od sunca i mora'

Nijemci još uvijek povezuju Hrvatsku sa suncem i morem, kaže glasnogovornica Njemačkog saveza turističkih agencija Sibylle Zeuch. No ona upozorava da to više nije dovoljno ako Hrvatska želi biti konkurentnija i produžiti sezonu. 

Godišnji pad obujma građevinskih radova u prvoj polovici godine 7,8 posto

Lipanjski podaci iz građevinskog sektora potvrdili su nastavak negativnih trendova odnosno pad obujma građevinskih radova.  

Argentinski tango na financijskom parketu

Sukob između Argentine i hedge fondova mobilizirao je i Ujedinjene narode. Jedna rezolucija bi sada trebala uvesti reda u odnos prema državama-dužnicima. No mnogi već sad dvoje u ove planove. 

Talijanske reforme u recesiji

Ministri financija EU-a u Milanu raspravljaju o više fleksibilnosti pri strogom kursu štednje. Italija, zemlja koja trenutno predsjeda EU-om, vrši pritisak u vlastitom interesu. Premijeru Renziju su potrebni uspjesi. 

Blagi rast proizvodnje u eurozoni

Industrijska proizvodnja u eurozoni porasla je jedan posto u srpnju, pokazali su službeni podaci iz Bruxellesa.

Za Europu nužna nova energija

Budućnošću opskrbe energijom diljem svijeta bave se građani, političari i poduzeća. Izazovi su složeni. Njihovo će svladavanje odlučiti o tome kojim će se intenzitetom moći koristiti obnovljive energije i jamčiti zaštita klime kao i sigurnost opskrbe energijom.  

Nastavak pada proizvođačkih cijena na domaćem tržištu

U kolovozu je, šesnaesti mjesec za redom zabilježen pad proizvođačkih cijena industrijskih proizvoda proizvedenih u Hrvatskoj, a prodanih na domaćem i na nedomaćem tržištu. Pad cijena na godišnjoj razini iznosio je 2,4% (mjesečno -0,5%) pri čemu je doprinos padu došao i od cijena na nedomaćem tržištu (-1,1% godišnje odnosno -0,1% mjesečno) te cijena na domaćem tržištu.  

Ukupna bruto premija osiguravajućih društava u kolovozu pala 5,1 posto

Prema kumulativnim podacima Hrvatskog ureda za osiguranje za kolovoz 2014. godine 26 društava za osiguranje zaračunala su ukupnu bruto premiju u iznosu od 5.957.061.173 kune, što predstavlja pad od 5,1% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Povratak industrije

Nakon kolapsa nove ekonomije i financijskih tržišta, počeo je globalni trend promjene razmišljanja: velike industrijske nacije i novoindustrijalizirane zemlje ponovno se oslanjaju na industriju kao na odlučujući gospodarski čimbenik.  

<< Početna   < Prethodna   |  3  |  4  |  5  |  6  |  7   Slijedeća >   Posljednja >>

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A20,67+3,56%2.055.877,11
ADRS-P-A334,95+1,50%737.060,50
HT-R-A157,06+0,03%578.418,13
ADPL-R-A120,65- 0,08%443.484,65
HIMR-R-A519,01+9,83%425.800,16
SLPF-R-A50,00+11,19%356.537,75
HMST-R-A304,44+5,71%173.564,62
ATPL-R-A343,68+1,66%144.939,25
INA-R-A3.825,000,00%133.875,00
ARNT-R-A339,99+3,37%131.247,93
SNHO-R-A242,01+2,52%121.706,41
TUHO-R-A2.200,000,00%110.000,00
LEDO-R-A8.300,00- 0,36%91.350,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.835,12-0,12 %
CROBEX101.050,98+0,15 %
CROBIS105,21-0,04 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2464495,2622365,278023
CAD0015,3099195,3258975,341875
CZK0010,2772650,2780990,278933
DKK0011,0256451,0287311,031817
HUF1002,4950202,5025282,510036
JPY1005,5815665,5983615,615156
NOK0010,9095220,9122590,914996
SEK0010,8302810,8327790,835277
CHF0016,3311416,3501926,369243
GBP0019,6466549,6756819,704708
USD0015,9810925,9990896,017086
EUR0017,6372567,6602377,683218
PLN0011,8097331,8151791,820625

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska