CROBEX10  1.043,36

CROBEX  1.824,52

 

HT-R-A  156,61 (0,75%)

RIVP-R-A  19,88 (1,17%)

 

EUR  7,67

USD  6,02

CHF  6,36

 

Ekonomija

Priprema se izdavanje narodnih obveznica?

Ponovno se aktualizira ideja o izdavanju tzv. narodnih obveznica. Dobije li ministar Lalovac potporu guvernera Vujčića, građani bi za svoju štednju mogli dobiti veću kamatu od države nego od banaka, piše HRT

Globalna financijska kriza potaknula preporod državnih financija

Deloitteovo Izvješće o sektoru javnih financija u Europi otkriva da je upravljanje javnim financijama ušlo u novo razdoblje.  

Hrvatska na 31. mjestu s prosječnom neto financijskom imovinom po stanovniku od 7.150 eura

Allianz je objavio peto Izvješće o globalnom bogatstvu (Global Wealth Report), koje detaljno analizira situaciju vezanu uz imovinu i dugove privatnih kućanstava u više od 50 zemalja. Prema Izvješću, globalna bruto financijska imovina privatnih kućanstava porasla je za 9,9 posto u 2013. godini, što je najviša stopa rasta od 2003.  

Pad pokazatelja u građevinskom sektoru

Posljednji podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS) upućuju na pad pokazatelja u građevinskom sektoru odnosno godišnji pad broja izdanih odobrenja za građenje te pad indeksa obujma građevinskih radova. Naime, u srpnju je prekinut osmomjesečni pozitivan niz te je izdano 466 odobrenja za građenje što u odnosu na srpanj 2013. predstavlja pad od 0,2%, stoji u osvrtu analitičara RBA na podatke DZS-a.

Pad građevinskih radova u srpnju

Prema izvornim indeksima, građevinski radovi u srpnju ove godine u odnosu na srpanj 2013. manji su za 7,4%, pokazuju podaci koje je danas objavio Državni zavod za statistiku.

U srpnju nastavljen pad kredita stanovništvu

Prema posljednjim podacima Hrvatske narodne banke (HNB) ukupni krediti kreditnih institucija sektoru stanovništva krajem srpnja iznosili su 127,1 milijardu kuna. Premda su zabilježili blagu pozitivnu stopu rasta na mjesečnoj razini od 0,5%, srpanj je već 25. mjesec zaredom otkako se bilježi negativna godišnja stopa rasta ukupnih kredita stanovništvu (-0,3%). U odnosu na kraj prošle godine, krediti stanovništvu su niži za 0,2%, što odražava nastavak recesijskih kretanja te osobito nepovoljna kretanja na tržištu rada, navodi se u analizi RBA.

Hrvatskom agraru prijeti uvozna katastrofa

Hrvatski poljoprivredni proizvođači već osjećaju efekte slabe državne zaštite uslijed prodora jake EU konkurencije koja je pak izgubila pravo trgovine u Rusiji. 

Pomoć Svjetske banke za poboljšanje zaštite ranjivih skupina u Hrvatskoj

Odbor izvršnih direktora Svjetske banke danas je Republici Hrvatskoj odobrio zajam u iznosu od 70 milijuna eura (95,55 milijuna dolara) za Projekt modernizacije sustava socijalne zaštite, kojemu je cilj unaprijediti učinkovitost i djelotvornost socijalne pomoći i usluga najranjivijim skupinama građana u zemlji.   

Sezonski manja nezaposlenost u kolovozu

Prema posljednjim podacima koje je objavio Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (HZZ) ukupan broj nezaposlenih osoba krajem kolovoza iznosio je 289.889 što je 6.205 nezaposlenih osoba manje nego u prethodnom mjesecu (-2,1%). U odnosu na isti mjesec prošle godine, broj nezaposlenih osoba se smanjio za 23.786 (-7,6%), stoji u osvrtu analitičara Raiffeisen Bank Austria na podatke HZZ-a.

Rast izvoza hrvatske drvne industrije

O važnosti i velikom potencijalu daljnjeg rasta drvne industrije za gospodarstvo Hrvatske govore i podaci o ukupnoj robnoj razmjeni za prvih šest mjeseci 2014. godine; Za prvih šest mjeseci ove godine drvni sektor bilježi izvoz od 667 milijuna dolara i suficit trgovinske bilance s inozemstvom od 391 milijun dolara. To je 40,2 posto veći iznos u odnosu na isto razdoblje prošle godine kada je vrijednost izvoza iznosila 483 milijuna dolara. 

Borba protiv legalnih poreznih trikova

Kako spriječiti da multinacionalne kompanije, koristeći legalne trikove, izbjegavaju plaćanje poreza? Pred zasjedanje G20 ministara financija je OECD formulirao nekoliko prijedloga. 

Lalovac predstavio mjere za rast hrvatskog gospodarstva

Ministar Lalovac, na radnom je ručku u Američkoj gospodarskoj komori predstavio tri mjere za poticanje investicija i gospodarski rast, prenosi HRT. To su strukturne reforme na rashodovnoj strani proračuna, nastavak rasterećenja bruto cijene rada i stabilan porezni sustav. 

Potrošačke cijene pale sedmi mjesec zaredom

'Prema posljednje objavljenim podacima Državnog zavoda za statistiku za kolovoz indeks potrošačkih cijena je nastavio s negativnim godišnjim stopama rasta što je u skladu s našim očekivanjima s obzirom na izostanak pritisaka sa strane domaće potražnje ali i deflatornih kretanja zemalja u okruženju uz izostanak pritisaka sa svjetskih robnih tržišta', navode analitičari Raiffeisenbank Austria u osvrtu na podatke DZS-a. 

<< Početna   < Prethodna   |  3  |  4  |  5  |  6  |  7   Slijedeća >   Posljednja >>

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A156,61+0,75%3.355.433,31
RIVP-R-A19,88+1,17%1.644.909,31
ARNT-R-A339,98+3,73%973.021,42
ERNT-R-A1.340,00- 0,56%403.341,75
JNAF-R-A3.458,98+0,10%182.287,13
INA-R-A3.773,00- 0,71%147.714,08
LKPC-R-A692,00- 0,48%139.954,26
ADRS-P-A340,00+0,39%135.557,72
VERN-R-A55,00+9,93%105.620,60
ATGR-R-A992,00- 0,06%102.043,50
KSST-R-A624,00- 5,24%101.937,04
BLJE-R-A39,27- 0,58%80.847,64
SUNH-R-A23,00+21,05%62.119,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBIS0,000,00 %
CROBEX1.823,35-0,08 %
CROBEX101.823,35-0,08 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika Azijski44,0191+1,69%
ZB BRIC+94,2438+0,84%
PBZ I-Stock7,2972+0,83%
Ilirika BRIC73,0606+0,62%
Raiffeisen World129,2600+0,50%
OTP MERIDIAN 2089,4305+0,47%
Platinum Blue Chip90,8387+0,44%
PBZ Global fond13,1913+0,40%
NETA Frontier565,7220kn+0,38%
KD Victoria19,6398kn+0,18%
Allianz Equity134,6024+0,18%
Ilirika JIE127,2291+0,14%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3281485,3441815,360214
CAD0015,3761135,3922905,408467
CZK0010,2751030,2759310,276759
DKK0011,0267821,0298721,032962
HUF1002,4755642,4830132,490462
JPY1005,5506065,5673085,584010
NOK0010,9020890,9048030,907517
SEK0010,8192100,8216750,824140
CHF0016,3396056,3586816,377757
GBP0019,6726509,7017559,730860
USD0015,9988196,0168706,034921
EUR0017,6442957,6672977,690299
PLN0011,8094721,8149171,820362

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska