CROBEX10  1.093,14

CROBEX  1.912,97

 

KORF-R-A  257,52 (3,84%)

LRH-R-A  3.760,00 (0,80%)

 

EUR  7,62

USD  5,92

CHF  6,32

 

Ekonomski analitičari o izjavi Rohatinskog

Rohatinski ponudio staru priču, ovo sad je čista privatna taština!


Željko Lovrinčević

Još jedna godina bez reformi mogla bi na Hrvatsku ostaviti dalekosežne posljedice, bio je zaključak guvernera HNB-a Željka Rohatinskog na 20. konferenciji Zagrebačke burze s kojim se uglavnom slažu ekonomski analitičari.


"Strukturne reforme i fiskalna konsolidacija trebale su već započeti ako se mislio ubrzati oporavak", rekao je Damir Novotny i dodao da je zbog toga sljedeća godina itekako izgubljena.

Premijerkin ekonomski savjetnik Željko Lovrinčević naglasio je da ga čudi što je traženje reformi spomenuto danas, a ne onda kada ih je trebalo napraviti, točnije prije godinu dana.

"Ključni trenutak je bio promjena Zakona o radu koja je bila preduvjet za smanjivanje troškova u javnom sektoru“, rekao je Lovrinčević i dodao kako je takva promjena u onim trenucima bila nepopularna.

Hrvoje Stojić iz Hypo banke koji se također slaže s guvernerom smatra kako smo reforme i fiskalnu konsolidaciju odgađali te se nada kako će nakon izbora sve krenuti.

Glavni ekonomist Splitske banke Zdeslav Šantić tvrdi da je on takve prognoze najavljivao još prošle godine te je znao da će ove godine biti fokus na parlamentarnim izborima.

"U 2012. postoje rizici zbog pogoršanja u eurozoni“, rekao je i dodao kako se reforme trebaju što prije nadoknaditi.

Zoran Aralica s Ekonomskog instituta smatra da je ovakva odrješitost Željka Rohatinskog čista privatna taština i pokušaj da mandat završi stabilnim tečajem.

"Kako je riječ o društvenoj krizi, teret izlaska iz krize trebali bi podnijeti svi, uključujući i banke kroz umanjenu dobit i čišćenje bilanci, gdje je uglavnom riječ o građevinskim projektima čija tržišna cijena svakodnevno pada. Ovako, čini se da imamo sustav u kojem klijenti reguliraju regulatora", zaključuje Aralica





 

Nostradurus  |  24.10.2011 u 18:42

UGASITE RELOAD STRANICE!UGASITE RELOAD STRANICE!UGASITE RELOAD STRANICE!UGASITE RELOAD STRANICE!UGASITE RELOAD STRANICE!UGASITE RELOAD STRANICE!UGASITE RELOAD STRANICE!

Svi ekonomisti su bubnuli glupost. Kaj sam htio napisati o tome, smislite samo.nostradurus.blogspot.com

sssunceee  |  24.10.2011 u 10:30

„Imamo molbe natjecatelja koji traže produljenje roka, a glavni razlog je kompleksnost dokumentacije i njezin prijevod na hrvatski jezik“, izjavio je Tomislav Mihotić, državni tajnik za infrastrukturu i predsjednik Povjerenstva za dodjelu koncesija

Prijevod na hrvatski jezik?????? Genijalno!!!! Zar je Pleso u Kini???????????????

Dionica Vrijednost Promjena Promet
KORF-R-A257,52+3,84%2.670.871,89
LRH-R-A3.760,00+0,80%2.140.864,73
SNHO-R-A263,36+4,09%2.118.348,08
HT-R-A163,00+1,80%1.646.429,33
ADRS-P-A355,000,00%1.617.232,21
ZABA-R-A38,17+2,83%1.596.492,82
PODR-R-A336,10+1,84%1.287.613,80
HIMR-R-A540,00+14,89%1.049.366,53
HMST-R-A280,00+3,70%839.096,45
THNK-R-A400,000,00%746.399,90
CKML-R-A4.000,00+6,67%554.597,90
ERNT-R-A1.390,01- 1,07%351.546,53
ARNT-R-A354,50+1,26%321.051,69
Indeks Vrijednost Promjena
CROBIS0,000,00 %
CROBEX1.912,97+0,16 %
CROBEX101.912,97+0,16 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Raiffeisen New135,1700+149,30%
OTP indeksni41,8865kn+1,09%
Erste Adriatic81,9700+1,04%
PBZ Equity fond10,3193+0,80%
NETA Emerging Bond70,3554kn+0,74%
Ilirika JIE132,0057+0,72%
Allianz Equity136,8962+0,70%
HI-growth9,7955+0,65%
CROBEX10 (VB105,3638kn+0,63%
OTP MERIDIAN 2092,4158+0,61%
HPB Dionički92,0506kn+0,56%
Raiffeisen World135,1700+0,50%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2860065,3019125,317818
CAD0015,3864285,4026365,418844
CZK0010,2756530,2764820,277311
DKK0011,0205951,0236661,026737
HUF1002,4445482,4519042,459260
JPY1005,4190805,4353865,451692
NOK0010,9304410,9332410,936041
SEK0010,8295000,8319960,834492
CHF0016,2965156,3154616,334407
GBP0019,6773239,7064429,735561
USD0015,9000195,9177725,935525
EUR0017,5986347,6214987,644362
PLN0011,8158571,8213211,826785

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska