CROBEX  1.868,36

CROBEX10  1.063,67

 

PODR-R-A  326,40 (3,61%)

ATGR-R-A  979,00 (0,31%)

 

EUR  7,61

USD  5,88

CHF  6,30

 

INTERES SMANJEN

Španjolska 'utopila' 3,9 milijardi eura obveznica


Za obveznice koje dospijevaju 2021. Španjolska je morala dati kamatu od 5,5 posto (Foto Fotolia)

Španjolsko ministarstvo financija danas je prodalo srednjoročne i dugoročne obveznice vrijedne 3,9 milijardi eura u sklopu nastojanja da namakne novac za tešku 2013. godinu, sreže deficit i izađe iz recesije.


Obveznice s rokom dospijeća 30. travnja 2021. prodane su u iznosu od 1,5 milijardi eura uz kuponsku kamatu od 5,5 posto.
 
Interes ulagača bio je 1,8 puta veći od ponude, u usporedbi s 2,2 puta većim interesom na prošloj sličnoj aukciji održanoj u prosincu prošle godine.
 
Prosječan prinos iznosio je 5,517 posto, u usporedbi s 5,68 posto za usporedive 10-godišnje obveznice prodane na sekundarnom tržištu.
 
Španjolska je prodala također 1,7 milijardi eura vrijedne obveznica s dospijećem 31. listopada 2015., uz kuponsku kamatu od 3,75 posto i prosječan prinos od 3,617 posto, u usporedbi s 3,660 posto koliko je iznosio početkom studenog.
 
Potražnja je bila nešto slabija u odnosu na prethodnu aukciju i ponudu je premašila 2,1 puta, naprema 2,8 puta zablježenih početkom mjeseca.
 
Ministarstvo je prodalo i 645 milijuna eura vrijedne obveznice s dospijećem 30. srpnja 2017. uz kupon od 5,5 posto.
 
Potražnja je bila 2,6 puta veća od potražnje. Na prošloj sličnoj aukciji 4. listopada premašila je ponudu 2,5 puta.
 
Prinos je iznosio 4,477 posto, u usporedbi sa 4,766 posto zabilježenih u listopadu.




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
PODR-R-A326,40+3,61%3.813.882,61
ATGR-R-A979,00+0,31%2.630.034,00
ADRS-R-A354,90+4,23%2.180.177,21
JDBA-R-A940,000,00%862.920,00
KORF-R-A237,36+1,88%830.733,07
HT-R-A157,00+0,38%810.806,77
KODT-R-A1.200,00+4,53%608.461,06
ATPL-R-A385,09- 4,20%595.273,52
KODT-P-A1.082,99+6,49%421.863,12
LKPC-R-A537,00+2,09%407.323,09
JMNC-R-A86.000,00+2,38%343.000,00
INA-R-A3.950,00- 1,25%323.231,30
SNHO-R-A250,00+4,04%309.887,98
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.868,36+0,39 %
CROBEX101.063,67+0,49 %
CROBIS104,85+0,07 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Raiffeisen New53,4100+0,17%
Ilirika JIE131,1853+0,15%
HPB Global82,4079kn+0,10%
HPB Dionički90,5932kn+0,10%
OTP indeksni40,7330kn+0,08%
Platinum Blue Chip95,4367+0,06%
HI-conservative13,2833+0,03%
Capital One193,7736kn+0,03%
ZB bond177,5134+0,02%
OTP MERIDIAN 2091,8760+0,02%
Agram Euro Cash12,1149+0,02%
ZB plus173,8428kn+0,01%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2793655,2952515,311137
CAD0015,2977935,3137345,329675
CZK0010,2754360,2762650,277094
DKK0011,0195041,0225721,025640
HUF1002,4161382,4234082,430678
JPY1005,4711905,4876535,504116
NOK0010,9154070,9181610,920915
SEK0010,8213650,8238370,826309
CHF0016,2782006,2970916,315982
GBP0019,4922939,5208569,549419
USD0015,8593955,8770265,894657
EUR0017,5890887,6119247,634760
PLN0011,8083471,8137881,819229

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska