CROBEX  1.792,02

CROBEX10  1.027,53

 

HT-R-A  154,50 (- 0,37%)

RIVP-R-A  19,30 (- 0,67%)

 

EUR  7,67

USD  6,16

CHF  6,38

 

INTERES SMANJEN

Španjolska 'utopila' 3,9 milijardi eura obveznica


Za obveznice koje dospijevaju 2021. Španjolska je morala dati kamatu od 5,5 posto (Foto Fotolia)

Španjolsko ministarstvo financija danas je prodalo srednjoročne i dugoročne obveznice vrijedne 3,9 milijardi eura u sklopu nastojanja da namakne novac za tešku 2013. godinu, sreže deficit i izađe iz recesije.


Obveznice s rokom dospijeća 30. travnja 2021. prodane su u iznosu od 1,5 milijardi eura uz kuponsku kamatu od 5,5 posto.
 
Interes ulagača bio je 1,8 puta veći od ponude, u usporedbi s 2,2 puta većim interesom na prošloj sličnoj aukciji održanoj u prosincu prošle godine.
 
Prosječan prinos iznosio je 5,517 posto, u usporedbi s 5,68 posto za usporedive 10-godišnje obveznice prodane na sekundarnom tržištu.
 
Španjolska je prodala također 1,7 milijardi eura vrijedne obveznica s dospijećem 31. listopada 2015., uz kuponsku kamatu od 3,75 posto i prosječan prinos od 3,617 posto, u usporedbi s 3,660 posto koliko je iznosio početkom studenog.
 
Potražnja je bila nešto slabija u odnosu na prethodnu aukciju i ponudu je premašila 2,1 puta, naprema 2,8 puta zablježenih početkom mjeseca.
 
Ministarstvo je prodalo i 645 milijuna eura vrijedne obveznice s dospijećem 30. srpnja 2017. uz kupon od 5,5 posto.
 
Potražnja je bila 2,6 puta veća od potražnje. Na prošloj sličnoj aukciji 4. listopada premašila je ponudu 2,5 puta.
 
Prinos je iznosio 4,477 posto, u usporedbi sa 4,766 posto zabilježenih u listopadu.




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A154,50- 0,37%1.488.106,07
RIVP-R-A19,30- 0,67%1.022.648,36
PLAG-R-A3.850,00+1,05%869.950,04
ERNT-R-A1.370,00+0,07%813.770,15
VPIK-R-A83,20+2,59%603.866,28
ATGR-R-A943,00- 1,77%505.343,70
KRAS-R-A365,00+1,39%322.454,35
DDJH-R-A23,18- 6,15%255.265,37
ZVZD-R-A2.860,00+0,35%189.405,05
TUHO-R-A2.300,00+0,66%186.076,93
JMNC-R-A86.000,00+4,88%86.000,00
HMST-R-A306,10- 1,26%78.926,14
ADRS-P-A332,03- 0,29%76.173,76
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.792,02-0,59 %
CROBEX101.027,53-0,90 %
CROBIS104,81+0,02 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika Azijski45,3628+0,61%
ZB euroaktiv131,3020+0,32%
HI-growth10,0948+0,27%
Smart Equity102,0421+0,18%
Capital Two85,6468kn+0,17%
Platinum Blue Chip96,6721+0,15%
HI-balanced11,8559+0,15%
Allianz Equity133,3328+0,12%
PBZ I-Stock7,4856+0,11%
PBZ Equity fond10,1859+0,11%
ZB global147,7754+0,10%
Raiffeisen Harmonic102,3600+0,07%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2369315,2526895,268447
CAD0015,3976635,4139055,430147
CZK0010,2765170,2773490,278181
DKK0011,0281161,0312101,034304
HUF1002,4878402,4953262,502812
JPY1005,1992035,2148485,230493
NOK0010,8792420,8818880,884534
SEK0010,8270120,8295000,831989
CHF0016,3650136,3841656,403317
GBP0019,6409699,6699799,698989
USD0016,1451596,1636506,182141
EUR0017,6501097,6731287,696147
PLN0011,8306081,8361161,841624

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska