CROBEX  1.835,12

CROBEX10  1.050,98

 

RIVP-R-A  20,67 (3,56%)

ADRS-P-A  334,95 (1,50%)

 

EUR  7,66

USD  5,98

CHF  6,34

 

Zašto Bandić izbjegava sučeljavanje?



Predsjednička kampanja već se dobro zahuktala, predsjednički kandidati hvataju svaku priliku kako bi se pojavili u medijima i izrekli svoj stav (o korupciji), no Milan Bandić vodi drukčiju politiku.


Na sučeljavanje predsjedničkih kandidata na Novoj TV bili su pozvani Nadan Vidošević, Vesna Pusić, Ivo Josipović, Andrija Hebrang, Dragan Primorac i Milan Bandić, koji se jedini nije odazvao.

"Milan Bandić ispričao se nemogućnošću dolaska na jučerašnje sučeljavanje zbog ranije dogovorenih obveza", odgovorili su s Nove TV, a koje su to "obveze" provjerili smo u Bandićevu stožeru.

Prema riječima glasnogovornika Bandićeva stožera Nedžada Haznadara, zagrebački gradonačelnik sinoć je bio na skupu u Makarskoj. "Milan Bandić sinoć je bio među ljudima, gdje mu je i mjesto, i svoju kampanju ne vodi iz televizijskog studija", rekao nam je glasnogovornik.

Uz dužno poštovanje prema Makaranima (kojih ima oko 13.000), emisiju "Predsjednička utrka" sinoć je pratilo 580.000 građana koji će za šesnaest dana izaći na izbore.

No iz stožera su potvrdili kako će Milan Bandić gostovati na sučeljavanju 22. i 23. prosinca na Novoj TV odnosno HRT-u.

Je li takva strateška odluka Bandićeva stožera dobra procjena ili nesigurnost pokazat će Bandićev dolazak na neke od sljedećih sučeljavanja.

Neimenovani stručnjak za odnose s javnošću tvrdi da je to strategija koja je već isprobana na lokalnim izborima, a takav način kampanje koji uključuje izbjegavanje izravnog sučeljavanja osim Bandića koristio je i Željko Kerum. Oba stožera očigledno su dobro procijenila svoje kandidate.

Kakvu sigurnost u svoju pobjedu isijavaju kandidati u svojim pojavljivanjima u medijima zapitali smo stručnjakinju za komunikologiju Ljiljanu Buhač.

"Iako najviše medijskog prostora zauzimaju Ivo Josipović, Nadan Vidošević i Milan Bandić, vidi se velika razlika među njima. Sva trojica u anketama su pri vrhu i sva trojica su uvjerena u pobjedu, smatra Ljiljana Buhač, koja kao najsigurnijeg kandidata u svoju pobjedu vidi Nadana Vidoševića.

Kao najneuvjerljivijeg od navedene trojice Buhač vidi upravo Milana Bandića.

"Porukama koje šalje kao da sam sebe uvjerava da će on pobijediti i djeluje kao da sebi tim porukama podiže samopouzdanje. Vidljiva nervoza“, ističe komunikologinja.





 

gost  |  12.12.2009 u 22:42

sučeljavanje 2:novinar: saper arare: aratro o un trattorebandić:Si, e.i onda stožer : mile ban-dić, mile ban-dić,eee,eee

gost  |  12.12.2009 u 21:09

mile može samo sa vukšićem i miksicem.zamisli milu kako objasnjava na način: u evropu skinutih gaća,pljuni u šake, vidi cura ko drva....novinar , engleski :what You think about politics towards the haag?bandić: Yes!

gost  |  12.12.2009 u 16:52

Jedino pozitivno od njega što je sirotinji podijelio par tona jabuka!

gost  |  11.12.2009 u 21:12

Ma koji Bandić? Smijurija živa. Ha-ha !!!

gost  |  11.12.2009 u 19:02

http://www.youtube.com/watch?v=LHVX3uMuDzE

gost  |  11.12.2009 u 15:03

Bravo Kalmeta!

Javni natječaj i svi se izvođaci se moraju osigurati kod aurum osiguranja čačića.Zar nije dugogodišnji ugovor re-osiguranja kod croatia osiguranja sklopio zapravo u vrijeme kada je mesić bio predsjenik croatia osiguranja?

Ove medijske afere me podsječaju na 1999 godine kada su ljevičarske novine napali svakoga hrvata kako bi dobili vlast na izborima.Kako HDZ još ima više od dvije godine očigledno moraju provocirati nove izbore kako bi dvorski lakrdijaš sa pantovčaka nastavio kao saborski zastupnik sa imunitetom!

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A20,67+3,56%2.055.877,11
ADRS-P-A334,95+1,50%737.060,50
HT-R-A157,06+0,03%578.418,13
ADPL-R-A120,65- 0,08%443.484,65
HIMR-R-A519,01+9,83%425.800,16
SLPF-R-A50,00+11,19%356.537,75
HMST-R-A304,44+5,71%173.564,62
ATPL-R-A343,68+1,66%144.939,25
INA-R-A3.825,000,00%133.875,00
ARNT-R-A339,99+3,37%131.247,93
SNHO-R-A242,01+2,52%121.706,41
TUHO-R-A2.200,000,00%110.000,00
LEDO-R-A8.300,00- 0,36%91.350,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBIS0,000,00 %
CROBEX1.835,12-0,12 %
CROBEX101.835,12-0,12 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika JIE123,4557+2,98%
ZB euroaktiv121,1841+2,45%
Platinum Blue Chip89,2269+2,00%
Platinum Global14,1270$+1,87%
OTP indeksni40,5081kn+1,54%
PBZ I-Stock7,1382+1,40%
OTP MERIDIAN 2088,6126+1,38%
KD Nova Europa5,9039kn+1,38%
Ilirika BRIC72,5704+1,33%
Allianz Equity134,7858+1,27%
KD Victoria19,3302kn+1,13%
PBZ Global fond12,8971+0,95%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2322405,2479845,263728
CAD0015,3041935,3201535,336113
CZK0010,2777380,2785740,279410
DKK0011,0257451,0288311,031917
HUF1002,4859962,4934762,500956
JPY1005,5964955,6133355,630175
NOK0010,9108660,9136070,916348
SEK0010,8343500,8368610,839372
CHF0016,3256676,3447016,363735
GBP0019,5917829,6206449,649506
USD0015,9608005,9787365,996672
EUR0017,6369777,6599577,682937
PLN0011,8050061,8104371,815868

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska