CROBEX  1.844,04

CROBEX10  1.052,07

 

ERNT-R-A  1.400,00 (1,20%)

LKPC-R-A  684,00 (7,08%)

 

EUR  7,67

USD  6,06

CHF  6,36

 

Adris kupuje Croatia osiguranje?



Tjednik Globus objavio je neslužbene informacije da će u drugi krug privatizacije i dokapitalizacije Croatia osiguranja ući rovinjski Adris i poljski PZU, dok je najizgledniji kupac HPB-a Erste banka i mađarski OTP. 
 


Adris je navodno za Croatia osiguranje ponudio 234 milijuna eura, dok je ponuda poljskog PZU-a iznosila nešto manje, 171,5 milijuna eura.

U drugi krug za privatizaciju Hrvatske poštanske banke, pak, mogli bi ući Erste banka, koja je dala najveću ponudu – 130 milijuna eura za 99 posto dionica, te mađarska OTP banka.

Kako piše taj tjednik, vlada bi na sjednici ovoga ili idućega tjedna mogla predstaviti ponude za te kompanije, te pozvati spomenute četiri tvrtke da podnesu konačnu ponudu. 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ERNT-R-A1.400,00+1,20%1.061.143,46
LKPC-R-A684,00+7,08%1.008.129,91
RIVP-R-A19,710,00%400.190,35
HT-R-A157,510,00%199.239,14
ADRS-P-A337,50+2,20%193.482,19
KOEI-R-A737,99+1,06%97.054,89
KSST-R-A510,00- 6,96%89.735,99
BLJE-R-A38,57- 1,00%70.658,33
ATLN-R-A80,00- 1,23%65.948,20
PODR-R-A309,01- 0,95%60.095,20
PLAG-R-A3.815,00- 1,36%49.152,44
ATPL-R-A358,80+1,85%46.447,30
HMST-R-A300,00+1,30%31.802,40
Indeks Vrijednost Promjena
CROBIS0,000,00 %
CROBEX1.844,04-0,01 %
CROBEX101.844,04-0,01 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Platinum Global14,7056$+1,54%
KD Energija9,5545kn+1,27%
NETA US Algorithm162,7605kn+1,13%
NETA Global101,9742kn+1,02%
KD Prvi izbor12,7921kn+0,98%
Ilirika JIE127,5279+0,94%
Raiffeisen World127,5200+0,80%
NETA Frontier559,3073kn+0,73%
ZB trend177,6357$+0,71%
KD Balanced8,5568kn+0,63%
HI-growth9,6235+0,57%
Platinum Blue Chip90,4286+0,47%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3064235,3223905,338357
CAD0015,3747025,3908755,407048
CZK0010,2757640,2765940,277424
DKK0011,0265921,0296811,032770
HUF1002,4874402,4949252,502410
JPY1005,6155625,6324595,649356
NOK0010,9180320,9207940,923556
SEK0010,8316190,8341210,836623
CHF0016,3361256,3551916,374257
GBP0019,6709299,7000299,729129
USD0016,0392696,0574416,075613
EUR0017,6439027,6669037,689904
PLN0011,8068131,8122501,817687

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska